Weekend poprzedzający Wszystkich Świętych obfitował w wypadki
Dzień Wszystkich Świętych przypadający na 1 listopada to czas refleksji, między innymi nad ulotnością ludzkiego życia. Bliscy zmarłych odwiedzają cmentarze już w weekend poprzedzający święto, co niestety nie powstrzymuje ich przed nieostrożnymi zachowaniami na drogach. W ciągu ostatnich kilku dni doszło na terenie gminy do wielu kolizji i wypadków.
Starsze osoby za kierownicą doprowadziły do dwóch wypadków w gminie
Polskie prawo nie dyskryminuje starszych kierowców. Po 60 roku życia należy jedynie odświeżać badania, na których podstawie prawo jazdy zostanie przedłużone lub nie. Osoby zdrowe mogą więc kierować pojazdami nawet w bardzo podeszłym wieku. Niektóre sytuacje na drogach mogą budzić wątpliwości co do zasadności takiego przepisu. W ciągu ostatnich kilku dni w gminie Ciechanów doszło do dwóch wypadków spowodowanych przez starszych kierowców. 74-letni mężczyzna doprowadził do kolizji, ale winę za to można zrzucić na fakt, iż był nietrzeźwy. Kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do znacznie groźniejszego wypadku doprowadziła natomiast trzeźwa, 74-letnia kobieta, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu przy wyjeździe z drogi podporządkowanej. Konsekwencją był niebezpieczny wypadek, w którym ucierpiały cztery osoby, w tym 7-letnie dziecko.
Pijani kierowcy nie zwalniają tempa
Seniorzy wśród kierowców mogą być powodem do dyskusji, ale żaden senior za kierownicą nie jest tak niebezpieczny, jak pijany kierowca. W tym przypadku nie pomoże nawet najzdrowsza młodość. Alkohol zaburza nie tylko zmysł równowagi, ale również refleks. Ponadto negatywnie wpływa na uważność. Tymczasem w poniedziałek 31 października na terenie gminy zatrzymano 24-latkę, która kierowała samochodem, mając 2 promile alkoholu w organizmie. Pijani kierowcy w dzień coraz popularniejszego święta Halloween to podwójne ryzyko tragedii.